46.§ A munkahelyen - jellegének, elhelyezkedésének, a veszélyforrásoknak, a munkavállalók létszámának, a munkavégzésből és a munkakörnyezetből származó hatások és egészségkárosító kóroki tényezők figyelembevételének, valamint a munka szervezésének megfelelően - biztosítani kell a munkahelyi elsősegélynyújtás tárgyi, személyi és szervezési feltételeit.
3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM együttes rendelet a munkahelyek munkavédelmi követelményeinek minimális szintjéről
20. § (1) Minden munkahelyen és műszakban a tevékenység és a munkafolyamatok veszélyességétől, illetve az ott dolgozók számától függően kialakított elsősegélynyújtó felszerelést vagy mentődobozt és a munkavállalók közül kiképzett, elsősegélynyújtásra kijelölt személy jelenlétét kell biztosítani. Egy vagy több elsősegélynyújtásra szolgáló - hordággyal is könnyen megközelíthető - helyiséget kell biztosítani ott, ahol a helyiségek mérete, a végzett tevékenység jellege és a balesetek gyakorisága ezt indokolja.
A leggyakoribb kérdések és azok válaszai a munkahelyi elsősegélynyújtókkal kapcsolatban.
A kitölthető PDF űrlap fejlesztése folyamatos. Annak érdekében, hogy a bejelentő a legtöbb segítséget kapja igyekszünk a legfrisebb verzió elérését biztosítani.
A munkahelyi elsősegélynyújtó jogköre és feladatai rendeletszerűen, konkrétan soha nem voltak definiálva és vélhetően az elkövetkezőkben sem lesznek. Az alábbiakban a nemzetközi példákat összefoglalva határozzuk meg az optimális elvárásokat.
A munkahelyi elsősegély-felszerelés tekintetében iránymutató rendelkezés. A Magyar Szabványügyi Testület által 1980-ban, majd 1981-ben kiadott szabvány 1989. június 26-i jóváhagyású, frissített kiadása. A szabványt 2015.04.01. hatállyal visszavonták.